fbpx
01 434 70 12 040/775 779 info@novinar-drustvo.si

Pokal Roka Petroviča

 

Naj odmevnejše tekmovanje, ki ga organiziramo že od leta 1995 dalje, je mednarodno tekmovanje v veleslalomu za cicibane in cicibanke – POKAL ROKA PETROVIČA. Do sedaj smo organizirali že petindvajset veleslalomov posvečenih temu velikemu smučarju.

Pokal Roka Petroviča je eno redkih tovrstnih mednarodnih tekmovanj za najmlajše v Evropi, ki se ga poleg slovenskih udeležujejo tudi tekmovalci iz sosednjih držav. Z organizacijo tega tekmovanja se spomnimo Roka Petroviča, ki je v Smučarskem društvu Novinar začel tekmovati in zmagovati že kot ciciban. Zaradi strokovnega dela v društvu in njegove velike prizadevnosti je kasneje zrasel v vrhunskega tekmovalca, ki se ponaša z vrsto zmag v svetovnem pokalu. Leta 1986 pa je v svetovnem pokalu osvojil celo mali kristalni globus za skupno zmago v slalomu.

Pokal Roka Petroviča/Roks Cup 2022, Kranjska Gora 6.2. 2022

RAZPIS 27. POKAL ROKA PETROVIČA 2022

INVITATION ROK’S CUP 2022

ŠTARTNA LISTA

REZULTATI 2022

GALERIJA SLIK