fbpx
01 434 70 12 040/775 779 info@novinar-drustvo.si

Sobotni smučarski izleti

V času zimske sezone za vas organiziramo priljubljene sobotne smučarske tečaje. V letošnji sezoni bomo obiskovali slovenska smučišča. Otroci bodo smučali pod vodstvom Novinarjevih učiteljev v majhnih, homogenih skupinah.

TERMINI 2023/2024

16.12.2023 3.2.2024
6.1.2024 10.2.2024
13.1.2024 2.3.2024
20.1.2024 9.3.2024
27.1.2024 16.3.2024 (zaključni izlet)

Okvirna časovnica izleta:

Odhod ob 7:30 uri.
Prihod ob 16:30 uri na isto mesto.

PROGRAM
Tečajniki bodo glede na smučarsko predznanje razdeljeni v manjše skupine, ki jih bo vodil učitelj smučanja z veljavno licenco. Smučarski tečaj je prilagojen glede na starost, smučarsko znanje in sposobnosti otrok, tako da jim omogoči kar najhitrejše napredovanje in izpopolnjevanje smučarske tehnike. Vadba na snegu bo vsebovala (odvisno od predznanja otrok):

 • prilagajanje na smučarsko opremo,
 • prilagajanje na osnovne oblike drsenja,
 • prosto smučanje z različnimi vajami in uporabo različnih pripomočkov,
 • smučarske poligone, razne igre,
 • smučanje s kratkimi smučmi – blade smuči,
 • šola smučanja z individualnimi nalogami,
 • smučanje po eni smučki, vzvratno smučanje,
 • smučanje preko valov, smučanje po celcu,
 • skoki na manjših skakalnicah,
 • postavitve kratkih, gumijastih količkov in
 • enostavne veleslalomske postavitve.

V primeru zadostnega števila prijav bo organiziran tudi tečaj bordanja. Zadnji sobotni smučarski izlet bo organizirana zaključna tekma za vse otroke, starše in učitelje, ki so bili z nami v tej sezoni. Prijave, do četrtka (do 15:00 ure) za tekoči teden preko spodnje prijavnice.

CENA:

 • 73 eur Cerkno
 • 83 eur Kranjska Gora
Elektronska prijavnica

Z zbiranjem prijav bomo pričeli v začetku decembra. Prijave zbiramo do četrtka pred posameznim izletom.

Drugi in vsi naslednji otroci iz iste družine imajo 5 % popust. Obvezno vpišite v prijavnico pod opombe.

Cena vključuje: učenje smučanja v majhnih skupinah na Cerknem, smučarsko vozovnico, kosilo, avtobusni prevoz, uporabo vseh pripomočkov in rekvizitov, zavarovanje proti tretji osebi, animacijo, stroške vodenja in organizacije programa, učitelje SD Novinar z veljavno licenco.

Vsi udeleženci tečaja morajo biti člani SD Novinar s poravnano članarino za sezono 2023/24.

Tečaj bo organiziran v skladu s splošnimi pogoji SD Novinar.

Morebitno izredno povišanje cen na trgu (prevozi, smučarske vozovnice), lahko spremeni cene posameznih tečajev in ostalih storitev. O morebitni spremembi vas bomo obvestili preko elektronske pošte.

Splošne informacije

SD Novinar
Staničeva ulica 41
1000 Ljubljana
t: 01 434 70 12
m: 040 775 779
e: info@novinar-drustvo.si
w: www.novinar-drustvo.si

Kje smo?

Smučarsko društvo Novinar

Naročite se na obvestila društva