Mladinski klub

Novinarjev mladinski klub je predvsem športni program, ki temelji na pestrih vsebinah pod strokovnim vodenjem izkušenih učiteljev.

KOMU JE PROGRAM NAMENJEN:

• Najstnikom starim od 11, do 19 let.
  • Bivšim tekmovalcem.
  • Vsem smučarskim navdušencem, ki si želijo smučarske širine, ter se usposobiti v smeri učitelja smučanja.

V mladinskem klubu mlade usmerjamo v smeri njihovih smučarskih in drugih outdoor športnih interesov, nudimo jim podporo tako na terenu, kot v vsakodnevnem življenju. Nudimo jim prostor za samorealizacijo in z njimi soustvarjamo mlad Novinarjev kolektiv, katerega končni cilj je vsestranski smučarski kader.

Mladinski klub je razdeljen na letni in zimski program in zajema:

• Redene poletne in zimske aktivnosti.
  • Poletne izlete.
  • Poletna taborenja.
  • Vikend smučanje.

Redne tedenske aktivnosti se izvajajo dvakrat na teden vse mesece v letu (z izjemo poletnih počitnic) v Ljubljani in njeni okolici. Aktivnosti so usmerjene v športe na prostem in jih prilagajamo glede na vreme.

Poletni izleti se izvajajo v maju, juniju, septembru in oktobru. Izvajamo jih po celotni Sloveniji in spoznavamo športe, ki jih v Ljubljani in njeni okolici nemoremo izvajati.

Med poletnimi počitnicami, se odpravimo na dva tabora:

• Taborenje v naravi.
  • Gorništvo.

Med vikendi obiskujemo smučišča na avstrijskem Koroškem. Predvideno je 45 smučarskih dni, ki so tematsko različno obarvani.

Spoznavamo vse oblike smučanja s poudarkom na:

• Tehniki smučanja.
  • Tekmovalnem smučanju.
  • Smučanju prostega sloga.
  • Smučanju izven urejenih smučišč.

Spoznavamo se tudi z deskanjem na snegu in telemarkom.

Z nami sodelujejo strokovni delavci v športu na vseh omenjenih področjih.

Smučarski del programa predvideva tudi udeležbo na državnem prvenstvu v veleslalomu in ogled ter sodelovanje na raznih smučarskih dogodkih po Sloveniji.

Mlade navajmo na pravilno rokovanje s smučarsko opremo in jih učimo servisiranja smuči.

PROGRAM ZAJEMA

• 150 ur rednih outdoor aktivnosti.
  • 45 smučarskih dni.
  • 4 športni izleti.
  • 2 poletna tabora.
  • Delo s trenerjem alpskega smučanja.
  • Delo z demonstratorjem alpskega smučanja.
  • Delo s smučarskim vodnikom.
  • Delo z učiteljem prostega sloga.
  • Delo z učiteljem deskanja in telemarka.
  • Priprava na učiteljski tečaj (izven okvira ZUTS).
  • Smučarski servis in skladiščenje smučarske opreme.

Vabimo vas na uvodno srečanje in predstavitev Novinarjevega mladinskega kluba, ki se bo odvijalo v torek, 7.5. 2024 ob 18:00, na Staničevi ulici 41. Vabljeni ste tako starši, kot otroci.

Za namene lažje organizacije vas prosimo, da do ponedeljka 6.5.2024, preko prijavnice sporočite vašo prisotnost.

Dodatne informacije in prijava: Blaž Kranjc (040-306-670, blaz.kranjc@novinar-drustvo.si)