fbpx
01 434 70 12 040/775 779 info@novinar-drustvo.si

Popoldanska vadba v vrtcih

 

Vadba v šolskem letu 2023-24 poteka v petih vrtcih in je namenjena otrokom, ki obiskujejo vrtce, kjer vadbo izvajamo. Učitelji SD Novinar bodo otroke z vašim dovoljenjem prevzeli v skupini v vrtcu po končani vadbi pa jih prevzamejo starši.

Naš program je sestavljen tako, da otroci krepijo in nadgrajujejo že pridobljeno znanje in pridobivajo nova. V majhnih skupinah je delo prilagojeno skupini, poleg tega pa se otrokom posvetimo tudi individualno.

Z vadbo, ki poteka preko igre, otroci razvijajo gibalne sposobnosti, spoznajo pomen sodelovanja in timskega dela.  Skozi vadbo krepijo tudi samozavest in inspiracijo za raziskovanje in nadgradnjo svojih gibalnih sposobnosti tudi izven vodene vadbe. Ko iščejo svoje rešitve za dosego ciljev različnih nalog preko različnih gibalnih iger, razvijajo tudi ustvarjalnost.

Vsebine:
– naravne oblike gibanja,
– elementarne igre,
– štafetne igre,
– otroški plesi,
– osnovne dejavnosti z žogo,
– hoja in tek v naravi,
– osnove gimnastike in atletike.