Učitelj pripravnik

V letošnji sezoni bomo izpeljali tudi program usposabljanja Učitelj pripravnik alpskega smučanja, ki je namenjen kandidatom (v sezoni 2023/24) letnik 2007 in starejši ter so uspešno zaključili osnovno šolo.

Termini

• Praktičen del: 26.-30.12.2023 (Cerkno), teoretičen del 21.12.2023 popoldan (Ljubljana)
  • Praktičen del: 7.-11.2.2024 (Cerkno), teoretičen del 6.2.2024 popoldan (Ljubljana)

Program izobraževanja

• specialna teoretično predavanje
  • praktično delo na snegu (5 dni)
  • video analiza (4 krat)
  • praktičen izpit organiziran v sklopu tečaja
  • pedagoška praksa (5 dni)

• 520 EUR

Cena vključuje: specialna teoretično predavanje, učenje smučanja z demonstratorji (5 dni), videoanalize, literaturo, tečajnino ZUTS, praktičen izpit, zavarovanje proti tretji osebi, organizacijo tečaja.

Elektronska prijavnica

Prijave zbiramo do zapolnitve prostih mest oziroma do pričetka tečaja. Ob prijavi se je potrebno včlaniti v SD Novinar (letna članarina za udeležence tečaja znaša 10€).

Pogoji za dokončanje Učitelj pripravnik alpskega smučanja

• prisotnost na predavanjih in praktičnem delu (80 %).
  • opravljen praktičen izpit (zadnji dan tečaja).

Po izpolnjenih vseh predpisanih obveznostih kandidat pridobi naziv Učitelj pripravnik alpskega smučanja za kar prejme ustrezno diplomo.

Pogoji napredovanja

Program usposabljanja omogoča možnost priznavanja polovice opravljenih obveznosti (praktičen del in specialna predavanja) za pridobitev strokovnega naziva Športno treniranje – Alpsko smučanje – prva stopnja (Učitelj alpskega smučanje 1. stopnje). Več informacij: https://www.novinar-drustvo.si/uciteljski-tecaji/

Obrazce in pravilnike o poteku usposabljanja najdete na www.zuts.si.