fbpx
01 434 70 12 040/775 779 info@novinar-drustvo.si

Športne vadbe za otroke »na daljavo« Migaj z Račko so nastajale med splošnim zaprtjem šol in vrtcev. S programom smo učitelji in trenerji Smučarskega društva Novinar želeli tako otrokom, kot tudi staršem pomagati z idejami za vadbe doma in na prostem hkrati pa jih spodbuditi, k gibanju tudi med zaprtjem telovadnic.

Tekom pet mesečnega zaprtja telovadnic je nastalo kar 23 razlnolikih vadb, sedaj zbranih na našem Youtube kanalu, ki zajemajo vsa področja otrokovega gibalnega razvoja od naravnih oblik gibanja preko ravnotežja in motorike do moči in natančnosti, katere so otroci spoznavali preko zabavnih nalog ter izzivov.

Vsaki vadbi je poleg glavnega dela dodan tudi zabaven končni izziv, ki zahteva veliko spretnosti in navadno vključuje tudi ostale družinske člane. Seveda pa otroške vadbe Migaj z Račko niso namenjene samo za čas, ko se zaradi epidemije ne moremo družiti v telovadnicah in na igriščih ampak jih lahko kot dopolnitev dneva ali pa inspiracijo za športno urico uporabite tudi med počitnicami ali pa na navaden vsakdan. Če vam uspe opraviti izziv pa to delite z nami na naših socialnih omrežjih Facebook ali Instagram ter pokažite svoje spretnosti in vragolije tudi ostalim.

Za lažje iskanje najzabavnejših vadb za otroke Migaj z Račko pa sledi še seznam:

 1. TEK V GOZDU 
 2. VADBA DOMA
 3. ZABAVA MED SPREHODOM
 4. VADBA V DNEVNI SOBI 
 5. ATLETSKA ABECEDA 
 6. ŽIVALSKI VRT
 7. VAJE NA HLODU
 8. KDO SE IGRA Z MOJIMI NOGAVICAMI? 
 9. ŽOGA JE OKROGLA 
 10. SPRETNOSTI Z NOGO
 11. PO STOPNICAH 
 12. POSPRAVLJANJE 
 13. RISTANC 
 14. PLES RAČKE 
 15. RAČKA SE VRAČA S POČITNIC 
 16. VADBA Z DEŽNIKOM
 17. GREMO NA IGRALA 
 18. RAVNOTEŽJE
 19. IGRA Z BALONOM
 20. NA PARKIRIŠČU
 21. NA PRKIRIŠČU Z ŽOGICO 
 22. PREIZKUS RAVNOTEŽJA
 23. VADBA ZA APRILSKO VREME 

Splošne informacije

SD Novinar
Staničeva ulica 41
1000 Ljubljana
t: 01 434 70 12
m: 040 775 779
e: info@novinar-drustvo.si
w: www.novinar-drustvo.si

Kje smo?

Smučarsko društvo Novinar

Naročite se na obvestila društva