Alpska šola in Smučarska 10ka

Novinarjeva Alpska šola je program učenja smučanja in spoznavanja z različnimi športi za mlajše otroke. Poteka skozi celotno šolsko leto. Otroci izhodnega letnika vrtca in osnovnošolci smučajo in spoznavajo vrsto športov pod vodstvom stalne ekipe izkušenih učiteljev smučanja. Smučanje poteka predvsem v smučarskem centru Terme in Hotel Cerkno, poleg tega pa otroci celostno razvijajo gibalne sposobnosti preko splošne telovadbe, rolanja in različnih športov.

Kaj je Alpska šola? Program športne vadbe v  telovadnicah,  rolanja in smučanja.

Komu je namenjena? Otrokom letnikov 2018 in starejšim.

Zakaj bi se pridružil? Aktivno preživljanje prostega časa, učenje, druženje in zabava.

Program:

• tečaj rolanja Tivoli (september, maj in junij),
  • 2x tedenski počitniški prevozni ali nastanitveni tečaj (božične in zimske počitnice),
  • 10 sobotnih smučanj,
  • snežni zaključek na Cerknem s tekmovanjem za otroke in starše,
  • dodatni smučarski izleti (za otroke starejše od letnika 2014),
  • telovadba 1x, 2x ali 3x tedensko,
  • 4 dnevni tabor med jesenskimi počitnicami (2.-5.11., zdravilišče Radenci),
  • 5 dnevni poletni športni tabor (začetek poletnih šolskih počitnic),
  • pomladni in jesenski enodnevni izleti.

NAMEN IN CILJI

• ponuditi učenje smučanja otrokom kot celoletni program,
  • program pomeni dopolnitev palete obstoječih programov SD Novinar in je dodaten celoletni program vzporeden programom tekmovalnih selekcij,
  • omogoča prehod otrok v tekmovalne selekcije in obratno,
  • predstaviti smučanje in šport na igriv in zabaven način,
  • navaditi otroka na samostojnost in odgovornost,
  • naučiti in nadgraditi tehniko smučanja,
  • spodbujati strpno in prijateljsko vedenje v skupini,
  • spodbujati veselje do smučanja in športnega načina življenja,
  • za smučanje navdušiti širši krog otrok,
  • spoznati smučanje v postavitvah, izven urejenih prog,
  • možnost kasnejšega nadaljevanja v tekmovalnih selekcijah ali Mladinskemu klubu.

Prijava v Alpsko šolo

SEPTEMBRSKO ROLANJE

V mesecu septembru bomo organizirali mesečni tečaj rolanja v Parku Tivoli, ki vključuje 8 enournih vadb s pričetkom 4.9. oziroma 5.9.2022 in zaključkom 27. oziroma 28.9.2023

Termina:
1. termin: ponedeljek in sreda (17.30 – 18.30)
2. termin: torek in četrtek (17.30 – 18.30)

CENA MESEČNEGA TEČAJA: 65 eur

Prosim vas, da otroke, ki so lani obiskovali program AŠ ali S10 in/ali program AŠ/S10 nameravajo obiskovati v sezoni 2023/24 prijavite preko te prijavnice in ne splošne. Za otroke prijavljene preko te prijavnice bo skrbel učiteljski zbor AŠ, tečaj pa bomo izpeljali prilagojeno na program AŠ.

Prijava na aktivnosti

TELOVADBA (OŠ Mirana Jarca)
  • Torek – 16:30 do 18:00
  • Četrtek – 17:00 do 18:30

Otroci lahko obiskujejo tudi termin vadbe v vrtcu ali interesno dejavnost v šoli.

CENE

ALPSKA ŠOLA

• Otroci letnika rojstva 2015 in mlajši: 160,00 eur na mesec (6 mesecev: oktober – marec) *
  • Otroci letnika rojstva 2014 in starejši: 210,00 eur na mesec (6 mesecev: oktober – marec)**

SMUČARSKA 10ka

• Otroci letnika rojstva 2015 in mlajši 750,00 eur (možnost plačila v dveh obrokih) *
  • Otroci letnika rojstva 2014 in starejši 1040,00 eur (možnost plačila v dveh obrokih) **

* Cena vključuje 10 smučarskih dni, ki jih morate razporediti na smučarske sobote in največ na en počitniški tečaj.
** Cena vključuje 13 smučarskih dni.

Vsi otroci morajo biti člani SD Novinar za tekočo sezono. Letna članarina znaša 15 EUR in velja do 31.8.2024.
Glede na to, da člani Alpske šole in Smučarske 10ke z nami smučajo celo zimsko sezono jih bomo včlanili tudi v SLOSKI klub.

V primeru spremembe cenovne politike naših partnerjev za več kot 10% (avtobusni prevoz, smučarske vozovnice) si pridružujemo pravico do spremembe cen.

PROGRAM SMUČARSKE 10KE

Za vse, ki vam urnik ali ostale obveznosti ne omogočajamo obiskovanja telovadbe se lahko priključite samo na smučanju. Priključite se nam lahko na:

• sobotnih izletih
  • počitniški prevozni ali nastanitveni tečaj (božične in zimske počitnice),
  • dodatni smučarski izleti (za otroke starejše od letnika 2014),
  • snežni zaključek na Cerknem s tekmovanjem za otroke in starše.

PREDNOSTI PROGRAMA AŠ IN S10

1. Stalni učiteljski zbor

* Zbor izkušenih učiteljev skrbi za otroke vključene v program AŠ in S10 tako na smučanju kakor tudi na telovadbi in vseh ostalih razširitvah programa.

1. Stalne skupine otrok.

* Otroke glede na predznanje in starost razdelimo v skupine, ki nato celo smučarsko sezono smučajo skupaj.

1. Prednostne prijave na tečaje smučanja in rolanja.

* V primeru zapolnitve vseh prostih mest na kateremkoli tečaju imajo otroci vključeni v program AŠ in S10 prednost prijave do dogovorjenega datuma.

1. Neposredna komunikacija z vodjo programa
  2. Celosezonsko spremljanje športnega in smučarskega napredka otrok ter prilagajanje učnega procesa posameznikom.

Dodatne informacije in prijava: Iztok  (040 437 442, iztok.zajc@novinar-drustvo.si).

Učitelji:

Vodja: Iztok Zajc
Tim Tršan
Neža Zemljak
Jošt Hren
Zoja Vučko
Lovro Fijavž Bačovnik
Maja Logar
Blaž Goršek

Program je organiziran v skladu s splošnimi pogoji SD Novinar.