Vadba za malčke

Letošnjo jesensko izvedbo vadbe za malčke smo zaključili konec septembra. Nekaj utrinkov iz vadb lahko najdete spodaj ponovo pa se vidimo prihodnjo pomlad, ko bomo maja in junija 2022 zopet lahko telovadili v Tivoliju po ustaljenih terminih v ponedeljek in sredo oziroma torek in četrtek. Do takrat pa malčke vabimo, da se nam pridružite na popoldanskih vadbah v telovadnici.

Vadbe za malčke potekajo na prostem in so namenjene otrokom med 2,5. in 4. letom starosti.

Program
Gibalni razvoj je v razvoju človekovih funkcij v ospredju predvsem v prvih letih življenja. Razvoj poteka od naravnih oblik gibanja do celostnih zahtevnejših športnih dejavnosti, v interakciji med zorenjem, učenjem in posameznikovo lastno voljno aktivnostjo. V predšolskem obdobju otrok pridobiva raznovrstne izkušnje zlasti z igro.

Vsebine

• Orientiranje v naravi v povezavi z naravnimi oblikami gibanja
  • Prilagojena »trim steza« na otroškem igrišču
  • Osnovni elementi atletike