U10

U10 (mlajši cicibani) je skupina otrok letnik 2011 in 2012. Program je posameznikom prilagojen glede na starost in sposobnosti. Njen poglavitni cilj je naučiti otroke osnov alpskega smučanja in celostno razvijati otrokove psihofizične in motorične sposobnosti. To je skupina, primerna za otroke, ki želijo pridobiti ali izboljšati smučarsko znanje, izboljšati motorične sposobnosti in pridobiti na kondiciji ter se seznaniti s športnim načinom življenja nasploh. Je prva stopnička v tekmovalno smučanje, saj je njen namen ustvariti bazo otrok, ki bi smučanje nadaljevali tudi v višjih tekmovalnih selekcijah.

V sezoni 2020/2021 ekipo sestavljajo:

• Dušič Lado
  • Nagode Tristan
  • Ulčar Janž Maksim
  • Šušteršič Aljaž
  • Albreht Vanč
  • Mavrič Brina
  • Svete Lara

Program
Program U10 je smiselno nadaljevanje programa U8, s katerim se še vedno zelo prepleta (večino treningov je skupna organizacija). Bistvo U10 je raznolikost vadbe in nabiranje čimbolj široke baze izkušenj in sposobnosti, katere bodo otroci lahko spridoma izkoriščali v višjih selekcijah. Pri smučanju je poudarek na tehniki in prostem smučanju, počasi se pa vpeljuje tudi smučanje v postavitvah in tekmovanja. V sezoni naberemo približno 55 snežnih treningov. Udeležujemo se tekmovanj, ki so primerne za vzgojo v zdrav tekmovalni duh in rezultati niso bistvenega pomena. Pomembna nam je notranja motivacija otrok za treniranje in izoblikovanje delovnih navad in močnih osebnosti.

Urnik treningov:
Od oktobra do aprila:

• ponedeljek 17.30-19.00 (igre z žogo, obhodna vadba), Staničeva 41, zgornja telovadnica
  • torek, 18.00-19.30 (gimnastika), Fakulteta za šport
  • sreda, 18.00-19.30 (obhodna vadba, igre z žogo). Staničeva 41, zgornja telovadnica

Maj, junij in september v parku Tivoli

• ponedeljek 17:30 – 19:00 (obhodna vadba, igre z žogo…)
  • torek 17:30 – 19:00 (rolanje)
  • četrtek 17:30 – 19:00 (obhodna vadba, igre z žogo, kolesarski izleti)

Trenerji:
Vodja: Domen Rupnik, m: 051 415 440 e: domen.rupnik@novinar-drustvo.si