Vsak davčni zavezanec po novem lahko nameni do 1,0 % dohodnine tudi za financiranje športnih društev, ki imajo status društva v javnem interesu. Na seznamu upravičencev je tudi SD Novinar, takšna donacija za vas ne predstavlja nobenega stroška, saj gre za dohodnino, ki jo sicer plačate državi nam pa je v veliko pomoč pri ponovnem zagonu športnih programov.

Del dohodnine nam najlažje podarite s pomočjo obrazca, ki ga najdete na straneh Olimpijskega komiteja Slovenije.

Donirate v naslednjih korakih:
1. Izpolnite vsa polja (v polje »DONACIJO ŽELIM NAMENITI« bo dovolj le NOVI in že vam bo izpisalo naše podatke »SMUČARSKO DRUŠTVO NOVINAR 34260820«)
2. Podpišite zahtevo s prstom ali miško
3. Potrdite strinjanje o obdelavi osebnih podatkov in pooblastilo za oddajo zahteve na pristojni finančni urad
4. Kliknite »ODDAJ ZAHTEVO«

Več informacij in zahtevo za oddajo lahko najdete tudi preko portala eDavki.