Že kar nekaj časa je minilo, odkar smo nazadnje skupaj telovadili.

Naša Račka in učitelji že nestrpno pričakujemo dan, ko bomo lahko zopet skupaj telovadili, tekli na igrišču, se skrivali med drevesi, plezali po igralih, se lovili, si podajali žogo, …

Da ne boš pozabil na vse vragolije, ki smo jih skupaj počeli, bomo zate in za tvojo družino vsak teden pripravili dve zabavni vadbi, pri katerih se boste skupaj razgibali, predvsem pa boš ostalim članom družine pokazal, kako spreten si.

Pripravili smo tvoj dnevnik, ki si ga lahko natisneš in vanj nalepiš svoje fotografije med vadbo. Seveda pa lahko namesto fotografije tudi kaj narišeš ali napišeš.

Eno vadbo boš lahko opravil doma ali na dvorišču, drugo pa nekje v naravi, med sprehodom.

Veseli bomo, če boš z Račko in učitelji migal tudi ti in nam, ko se bomo spet lahko družili v telovadnici, prinesel pokazat tudi svoj dnevnik, da skupaj pogledamo, kako uspešen si bil.

Tek v gozdu

Za prvo vadbo bomo izkoristili lepo sončno jesen in se podali v gozd. Upamo, da se ti bodo pri nalogah pridružili tudi ostali družinski člani ali pa ti vsaj pomagali pri današnjem izzivu: poiskati čim več različnih listov dreves in njihovih plodov ter jih poimenovati.

Za dodatno motivacijo in lažjo predstavo si nekaj nalog lahko pogledaš v kratkem filmčku.

Ogrevanje:

Za začetek ogrevanja se najprej sprehodimo in vmes opazujemo različna drevesa, saj nam bo to pomagalo pri prvem izzivu.

• Hoja do gozda
  • Rahel tek po lažjem terenu
  • Slalom med drevesi
  • Brcanje listja med tekom

Glavni del:

Za naslednje naloge poiščemo primerno široko in dolgo pot (15 m) po ravninskem delu. Vaje izvajamo v eno smer, nazaj hodimo.

• Tek vzvratno
  • Prisunski koraki (v levo in desno)
  • Hopsanje
  • Striženje
  • Zametavanje (brcanje v rit)

V nadaljevanju poiščemo primerno naklonino oz. klanec kjer bomo lahko izvedli:

• Tek diagonalno po hribu (obe smeri)
  • Tek v klanec (hiter tek v klanec in počasen tek nazaj) 3X

Zaključni del:

Sprehodimo se skozi gozd, poiščemo primerno drevo in ob pomoči staršev splezamo nanj.

Svoje vtise lahko zabeležiš na: