Zimo je že pošteno zamenjala pomlad in v Smučarskem društvu Novinar se pospešeno pripravljamo na novo sezono v kateri naši celoletni programi vabijo v svoje vrste.

Celoletni športno/smučarski programi, tako tekmovalni kakor tudi rekreativnih, za mlajše in stareše otroke, so namenjeni predvsem zabavi, smučarskemu napredeku in športni rekreaciji.

ALPSKA ŠOLA

Novinarjeva Alpska šola je program učenja smučanja, rolanja in splošne športne vadbe, ki poteka skozi celo šolsko leto. Otroci izhodnega letnika vrtca in vseh razredov osnovne šole smučajo in spoznavajo vrsto športov pod vodstvom stalne ekipe izkušenih učiteljev smučanja.

NAMEN IN CILJI PROGRAMOV

• ponuditi učenje smučanja otrokom kot celoletni program,
  • program pomeni dopolnitev palete obstoječih programov SD Novinar in je dodaten celoletni program vzporeden programom tekmovalnih selekcij,
  • omogoča prehod otrok v tekmovalne selekcije in obratno,
  • predstaviti smučanje in šport na igriv in zabaven način,
  • navaditi otroka na samostojnost in odgovornost,
  • spodbujati strpno in prijateljsko vedenje v skupini,
  • spodbujati veselje do smučanja in športnega načina življenja,
  • za smučanje navdušiti širši krog otrok,
  • izboljšati in utrditi tehniko šole smučanja,
  • možnost kasnejšega nadaljevanja v tekmovalnih selekcijah.

PRIDRUŽI SE NAM TUDI TI

Vse otroke, ki bi se radi pridružili Alpski šoli ali Smučarski 10ki vabimo, da to storijo že spomladi in se nam pridružijo na tečaju rolanja, kjer bodo spoznali učitelje in skupino ter se potem lažje odločili za prijavo v program.

*Prosimo vas, da v prijavnico napšišete “zanima nas AŠ”

MLADINSKI KLUB

Novinarjev mladinski klub je v prvi vrsti vzgojno izobraževalni program, ki temelji na mladinskem in strokovnem delu. Namenjen je najstnikom starim od 11, do 19 let, bivšim tekmovalcem in vsem smučarskim navdušencem, ki si želijo smučarske širine, ter se izobraziti v smeri učitelja smučanja.

V mladinskem klubu mlade usmerjamo v smeri njihovih smučarskih in drugih outdoor športnih interesov, nudimo jim podporo tako na terenu, kot v vsakodnevnem življenju. Nudimo jim prostor za samorealizacijo in z njimi soustvarjamo mlad Novinarjev kolektiv, katerega končni cilj je nov vsestranski smučarski kader.
PROGRAM ZAJEMA

• 150 ur rednih outdoor aktivnosti.
  • 45 smučarskih dni.
  • 4 športni izleti.
  • 2 poletna tabora.
  • Delo s trenerjem alpskega smučanja.
  • Delo z demonstratorjem.
  • Delo s smučarskim vodnikom.
  • Delo z učiteljem prostega sloga.
  • Delo z učiteljem deskanja in telemarka.
  • Priprava na učiteljski tečaj.
  • Smučarski servis in skladiščenje smučarske opreme.

TEKMOVALNA SELEKCIJA U8 IN U10

Naša najmlajša tekmobvalna selekcija je namenjena otrokom, ki želijo svoje znanje utrditi in nadgraditi ter se pri tem kar se da zabavati. Letos v svoje vrste vabimo vse otroke letnikov 2014, 2015, 2016 in 2017, da se pridružijo smučarski selekciji U8 in U10, ki vabi mlade nadobudne smučarje.

Program in vadbo prilagajamo posameznikom glede na starost in njihove sposobnosti. Zato smučamo v manjših in čimbolj homogenih skupinah, pod vodstvom izkušenih, strokovnih učiteljev smučanja. Poleg zabave na snegu, kjer se večkrat spremenimo v aviončke, vozimo vlakce, skačemo, smučamo po valovih in celcu, občasno tudi čisto zares vijugamo med količki in se borimo za kolajne.

Za vse, ki vas zanima več o tekmovalnih selekcija U8 ali U10 se kadarkoli lahko obrnete na Kajo Hladnik.

Kaja Hladnik

Vodja selekcije U8/U10