Si za športno obarvano poletno druženje z novimi prijatelji? Se rad zabavaš ob športnih aktivnostih v naravi?

Če je tvoj odgovor DA, te vabim, da se pridružiš našemu POLETNEMU ŠPORTNEMU TABORU z izzivi Žana Kranjca v Gorjancih.

TERMIN: 25.6.-29.6.2023 (nedelja-četrtek)

Zakaj je Novinarjev športni tabor najboljša izbira za aktivne počitnice?

VELIKO ZANIMIVIH ŠPORTNIH AKTIVNOSTI

Poleg zabave v naravi prelepih Gorjancev in bivanja v Planinski koči pri Gospodični, se otroci srečujejo s široko bazo športno-vzgojnega znanja: jutranja telovadba v gozdičku, pohodništvo, kolesarjenje, izdelava lokov in puščic, kino pod zvezdami, karaoke in popoldanske aktivnosti na igriščih (nogomet, košarka, slackline, plezanje, štafetne igre, …), ki so prilagojene starosti in sposobnostim otrok.

NOVI IZZIVI

Glede na to, da društvo deluje tudi na področju tekmovalnega alpskega smučanja za otroke in mladino, se bodo otroci na taboru srečali s športnimi izzivi našega olimpijskega podprvaka in tretjega najboljšega veleslalomista na svetu Žana Kranjca.

SPOZNAVANJE NOVIH PRAVIH PRIJATELJEV IN NEPOZABNO DOŽIVETJE

Druženje z vrstniki je odličen način, da sklenejo nova prijateljstva ob različnih aktivnostih, kot je druženje pri skupinskih igrah, zabavi ob glasbi (ples), tabornem ognju (peka hrenovk), športnem kvizu, večernem kinu in sodelovanju pri pomembnih nalogah (reditelj, oblačenje posteljnine, pospravljanje sob, …). Taboru se bodo pridružili tudi Novinarjeva Alpska šola, Mladinski klub in naša maskota Račka.

Pravih prijateljstev pa se ne pozabi in se ne zaključijo ob koncu tabora.

NAJBOLJŠA PREIZKUŠNJA

Na taboru otroci oblikujejo pomembne življenjske veščine, kot so samostojnost, zaupanje vase in samozavest. Ker bodo otroci cel tabor preživeli v skupini je to odličen način, da se naučijo sodelovati, sklepati kompromise in biti strpni.

Prijave zbiramo do 14.6.2022 oziroma do zapolnitve prostih mest.

CENA: 330 EUR

Drugi in vsi naslednji otroci imajo 5 % popust. Obvezno vpišite v prijavnico pod opombe.

DODATNE INFORMACIJE

Blaž Kranjc (040 306 670, blaz.kranjc@novinar-drustvo.si)
Iztok Zajc (040 437 442, iztok.zajc@novinar-drustvo.si)

OKVIREN PROGRAM

Nedelja, 25.6. PRIHOD (lasten prevoz do Gorjancev)

• prihod, razdelitev in namestitev v skupine
  • predstavitev programa tabora in hišni red
  • pohod in spoznavanje okolice
  • igre z žogo
  • spoznavni večer in druženje ob ognju

Ponedeljek, 26.6. POHOD in GOLAŽ

• bujenje in jutranja telovadba
  • daljši pohod (dve različni turi)
  • priprava drv in kuhanje kosila na ognju
  • ravnotežje/poligon za vse
  • kolo
  • priprava večerje na ognju (hrenovke, krompir…)

Torek, 27.6. BIVAKIRANJE

• bujenje in jutranja telovadba
  • priprava in odhod na bivakiranje (mlajši otroci v bližini doma ustvarijo svoje bivake v katerih ne prenočijo)
  • preživetje v naravi
  • kuhanje in peka na ognju

Sreda, 28.6. KOLESARJENJE in ROLANJE

• jutranja telovadba/pospravjanje bivaka in odhod na zajtrk.
  • kolo
  • igre z žogo
  • zaključni večer z Novinarjevim talentom in podelitvijo diplom

Četrtek, 29.6. ODHOD

• bujenje in jutranja telovadba
  • pospravljanje in odhod domov (vključen prevoz do Ljubljane)

Cena vključuje:

• 4x polni penzion in dodatno kosilo prilagojen otrokom v Planinski koči pri Gospodični,
  • celodnevno uporabo tekočine in sadja,
  • vse športne in spremljevalne aktivnosti,
  • uporabo vseh pripomočkov in rekvizitov,
  • darilna vrečka ob odhodu
  • prevoz Gorjanci – Ljubljana, (ne vključuje prevoza do Gorjancev)
  • zavarovanje proti tretji osebi,
  • animacijo, stroške vodenja in organizacije programa,
  • otroke bodo skozi celodnevno aktivnosti in varstvo spremljali strokovno usposobljeni animatorji in učitelji SD Novinar.

Vsi udeleženci potrebujejo komplet opremo za rolanje (rolerji, čelada, ščitniki). Nudimo možnost izposoje rolerjev in zaščitne opreme. Obvezen predhoden dogovor (navesti ob prijavi).

Vsi udeleženci tabora morajo biti člani SD Novinar. Tisti, ki nimajo plačano članarino za sezono 2022/23, bodo prejeli dodaten račun za članarino (letna članarina v višini 15 EUR, velja do 31.8.2024)

POMEMBNO!

Pridružujemo si pravico do sprememb ali odpovedi tabora. Tabor bo organiziran v skladu s splošnimi pogoji SD Novinar

Mi se že veselimo druženja med počitnicami!