fbpx
01 434 70 12 040/775 779 info@novinar-drustvo.si


Foto: Siol.net

Kot društvo smo zelo ponosni na našega Žana Kranjca, ki je letošnjo sezono začutil kako je stati na zmagovalnih stopničkah v svetovnem pokalu. Na začetku sezone je v Italijanski Alta Badii že v prvi vožnji pokazal, da bo v letošnji sezoni zelo konkurenčen najboljšim! To je potrdil tudi z zelo dobrim 4. mestom na Olimpijskih igrav v Pjong Changu in skupnim 6. mestom v veleslalomskem seštevku Svetovnega pokala in 4. mestu na razvrstitvi po FIS točkah.

Alta Badia: Prva kolajna v Svetovnem pokalu
Po 3. mestu iz prve vožnje, v drugi ni pokazal niti kančka negotovosti in po drugi vožnji prevzel 1. mesto. Za njim pa sta tudi Kristoffersen in Hircher izvrstno odpeljala svoji drugi vožnji in Žan je ostal na odličnem 3. mestu!

Pjong Chang: Olimpijske igre
Žan je na svojih drugih Olimpijskih igrah pokazal, da je kos tudi pritisku velikih tekmovanj. Z odlično drugo vožnjo se je iz 8. mesta prebil do odličnega 4., do stopničk pa mu je žal zmanjkalo pičlih 44 stotink sekunde.

Čestitke Žan!

Smučarsko društvo Novinar