smučarska šola, telovadba za otroke, tečaj smučanja | SD Novinar - Pokal Roka Petroviča
Domov arrow O društvu arrow Pokal Roka Petroviča

 

Pokal Roka Petroviča Natisni

Naj odmevnejše tekmovanje, ki ga organiziramo že od leta 1995 dalje, je mednarodno tekmovanje v veleslalomu za cicibane in cicibanke - POKAL ROKA PETROVIČA.

Do sedaj smo organizirali že dvaindvajset veleslalomov posvečenih temu velikemu smučarju.

Pokal Roka Petroviča je eno redkih tovrstnih mednarodnih tekmovanj za najmlajše v Evropi, ki se ga poleg slovenskih udeležujejo tudi tekmovalci iz sosednjih držav. Z organizacijo tega tekmovanja se spomnimo Roka Petroviča, ki je v Smučarskem društvu Novinar začel tekmovati in zmagovati že kot ciciban.

Zaradi strokovnega dela v društvu in njegove velike prizadevnosti je kasneje zrasel v vrhunskega tekmovalca, ki se ponaša z vrsto zmag v svetovnem pokalu. Leta 1986 pa je v svetovnem pokalu osvojil celo mali kristalni globus za skupno zmago v slalomu.

Najboljše uvrstitve na dosedanjih tekmovanjih:

23. Pokal Roka Petroviča

Kranjska Gora,
5. februar 2017
> vsi rezultati
> fotogalerija
> video

    Cicibanke:
    1. Iris Srebre (CRN)
    2. Loti Mlakar (TRG)
    3. Ana Bokal (APT)
    Cicibani:
    1. Jaka Škrjanc (MED)
    2. Miha Oserban (CRN)
    3. Lazar Perišić (SRB)
22. Pokal Roka Petroviča

Kranjska Gora,
28. februar 2016


> vsi rezultati

    Cicibanke:
    1. Zrinka Ljutić (CRO)
    2. Maja Sedovnik (DAS)
    3. Loti Rotar (MODRI)
    Cicibani:
    1. Otto Orešič (CRO)
    2. Tilen Kovač (NOV)
    3. David Zagernik (FUŽ)
21. Pokal Roka Petroviča

Kranjska Gora,
8. februar 2015


> vsi rezultati

    Cicibanke:
    1. Zrinka Ljutić (CRO)
    2. Rebeka Kalan (ZEL)
    3. Nina Drobnič (ZEL)
    Cicibani:
    1. Otto Orešič (CRO)
    2. Gregor Grebenšek (OLI)
    3. Žiga Oreškovič Zupan (KRG)
20. Pokal Roka Petroviča

Kranjska Gora,
16. februar 2014

> fotografije
> vsi rezultati

    Cicibanke:
    1. Anja Oplotnik (TRB)
    2. Marta Rihtaršič (APT)
    3. Nika Murovec (DOM)
    Cicibani:
    1. Tim Marovt (BRM)
    2. Martin Križaj (APT)
    3. Rok Ažnoh (FUŽ)

19. Pokal Roka Petroviča

Kranjska Gora,
5. februar 2013

> fotografije
> vsi rezultati

    Cicibanke:
    1. Neja Dvornik (DVO)
    2. Nika Murovec (DOM)
    3. Rebeka Oblak (ALP)
    Cicibani:
    1. Luka Tiriel Abramovic (CRO)
    2. Tim Tršan (NOV)
    3. Giacomo Vidoni (ITA)

18. Pokal Roka Petroviča

Kranjska Gora,
5. februar 2012

> fotografije
> vsi rezultati

    Cicibanke:
    1. Neja Dvornik (DVO)
    2. Nina Krzic (CRO)
    3. Petra Dragiševič (CRO)
    Cicibani:
    1. Luka Renko (KUM)
    2. Martin Križaj (ALP)
    3. Matevž Lukančič (ZEL)

17. Pokal Roka Petroviča

Kranjska Gora,
6. februar 2011

> vsi rezultati

    Cicibanke:
    1. Ula Podrepšek (UNC)
    2. Nežka Valenčič (SDP)
    3. Neja Dvornik (SKD)
    Cicibani:
    1. Dario Komšić (CRO)
    2. Lorenzo Nicoli (ITA)
    3. Gašper Grebenšek (OLI)

16. Pokal Roka Petroviča

Kranjska Gora,
7. februar 2010

> fotografije
> vsi rezultati

    Cicibanke:
    1. Živa Otoničar (SDP)
    2. Lara Della Mea (ITA)
    3. Lana Zbašnik (RIJ)
    Cicibani:
    1. Nejc Naraločnik (MOZ)
    2. Martin Rihtaršič (APT)
    3. Jure Helbl (VUZ)

15. Pokal Roka Petroviča

Kranjska Gora,
15. februar 2009

> vsi rezultati

    Cicibanke:
    1. Meta Hrovat (ASK)
    2. Maja Bernard (MDV)
    3. Neva Taškar (ZAG)
    Cicibani:
    1. Tijan Marovt (BRM)
    2. Jacques Skušek (UNC)
    3. Nejc Naroločnik (MOZ)

14. Pokal Roka Petroviča

Kranjska Gora,
3. februar 2008

> fotografije
> vsi rezultati

    Cicibanke:
    1. Kaja Klančišar (ZAG)
    2. Andreja Slokar (ASA)
    3. Lisa Senaulin (LUS)
    Cicibani:
    1. Jure Grubelnik (BRM)
    2. Rok Lačen (FUZ)
    3. Žiga Gajšek (UNC)

13. Pokal Roka Petroviča

Kranjska Gora,
4. februar 2007

> fotografije
> vsi rezultati

    Cicibanke:
    1. Claudia Seidl (UNC)
    2. Petra Baumkircher (OLI)
    3. Pia Zupan (ZAG)
    Cicibani:
    1. Ven Florjančič (BRM)
    2. Job Rupnik (LOG)
    3. Jon Lihteneger Vidmajer (SKD)

12. Pokal Roka Petroviča
Kranjska Gora,
5. februar 2006

> fotografije
> vsi rezultati
    Cicibanke:
    1. Saša Brezovnik (ASS)
    2. Patricija Dvornik (SKD)
    3. Ines Urška Osojnik (CRN)
    Cicibani:
    1. Urban Jamnik (MDV)
    2. Štefan Hadalin (VRH)
    3. Aljaž Dvornik (SKD)

11. Pokal Roka Petroviča
Kranjska Gora,
6. februar 2005

> fotografije

> vsi rezultati
    Cicibanke:
    1. Nina Žnidar (VEL)
    2. Eli Plut (NOV)
    3. Patricija Dvornik (SKD)
    Cicibani:
    1. Sergij Robič (NOV)
    2. Mateo Menazzi (Sella Nevea)
    3. Filip Todorovič (VRH)

10. Pokal Roka Petroviča
Kranjska Gora,
8. februar 2004

> fotografije

    Cicibanke:
    1. Ula Hafner (ALP)
    2. Tjaša Mencinger (BLD)
    3. Mihaela Kosi (BRM)
    Cicibani:
    1. Žan Grošelj (NOV)
    2. Tim Cerkovnik (OLI)
    3. Blaž Orožen (NOV)

9. Pokal Roka Petroviča
Kranjska Gora,
9. februar 2003
    Cicibanke:
    1. Alja Šubic (KRG)
    2. Ula Hafner (ALP)
    3. Urška Rovšnik (BRM)
    Cicibani:
    1. Anže Zavolovšek (CRN)
    2. Mišel Žerak (UNC)
    3. Blaž Robnik (LUC)

8. Pokal Roka Petroviča
Kranjska Gora,
10. februar 2002
    Cicibanke:
    1. Petra Svete (BLE)
    2. Ana Michelle Stipič (UNC)
    3. Ana Kobal (OLI)
    Cicibani:
    1. Tilen Debelak (CRN)
    2. Žan Ribnikar (TRZ)
    3. Blaž Zavec (UNC)

7. Pokal Roka Petroviča
V sezoni 2000/2001 je tekmovanje zaradi pomanjkanja snega odpadlo.

6. Pokal Roka Petroviča
Kranjska Gora,
2000
    Cicibanke:
    1. Petra Presterel (BLD)
    2. Vanja Brodnik (ROG)
    3. Anja Markovič (TRG)
    Cicibani:
    1. Tomaž Sovič (VEL)
    2. Jure Lekič-Podbrežnik (LUC)
    3. Alan Vidovič (CRN)

5. Pokal Roka Petroviča
Kranjska Gora,
1999
    Cicibanke:
    1. Maruša Ferk (JES)
    2. Tesa Herman (OLI)
    3. Tina Ravnikar (JES)
    Cicibani:
    1. Frederiko Maracchi (Trst)
    2. Matej Strojan (VVD)
    3. Boštjan Božič (DOM)

4. Pokal Roka Petroviča
Soriška planina,
1998
    Cicibanke:
    1. Nastja Podobnik (ZEL)
    2. Maja Anžič (ZEL)
    3. Alessia Segulin (Trst)
    Cicibani:
    1. Miha Kürner (BLD)
    2. Miha Trojar (BLE)
    3. Damir Sadikovič (KRG)

3. Pokal Roka Petroviča
Kranjska Gora,
1997
    Cicibanke:
    1. Alessia Segulin (Trst)
    2. Tanja Švigelj (BLE)
    3. Katja Hafner (BLE)
    Cicibani:
    1. Matic Meža (VEL)
    2. Boštjan Merc (BRM)
    3. Andrea Ferin (Trst)

2. Pokal Roka Petroviča
Kobla,
1996
    Cicibanke:
    1. Ana Drev (VEL)
    2. Urška Rabič (KRG)
    3. Giulia Caproni (Trst)

    Cicibani:
    1. Aleš Omerzel (BLD)
    2. Tomaž Majdič (BRM)
    3. Gašper Pelko (OLI)

1. Pokal Roka Petroviča
Kranjska Gora,
1995
    Cicibanke:
    1. Špela Volaj (KUM)
    2. Urška Rabič (KRG)
    3. Mojca Ferk (JES)
    Cicibani:
    1. Nejc Lovec (GOZ)
    2. Matija Grašič (TRZ)
    3. Matjaž Mulec (DOL)

 
Sponzorji Roks cup

Nimm2

 

Vpišite ključne besede
© 2017 smučarska šola, telovadba za otroke, tečaj smučanja | SD Novinar
Priredil in oblikoval Mark Savnik