fbpx
01 434 70 12 040/775 779 info@novinar-drustvo.si

Aktivne poletne počitnice

 

Program bo potekal v Ljubljani (Staničeva 41) in je namenjen otrokom od 6. do 15. leta (letnik rojstva 2012 in starejši). Trudimo se, da je velik del programa (če nam le omogoča vreme) izpeljan zunaj, v naravi.

Prvo jutro, ko so prisotni vsi otroci, bomo izvedli spoznavno delavnico (podajanje žogice s klicem enega od otrok, izdelava aviončkov in iskanje lastnika le tega). Namen spoznavne delavnice je, da se otroci spoznajo med sabo in pričnejo ustvarjati
nove prijateljske vezi. Na bazen in bolj oddaljene destinacije se otroci odpravijo z avtobusom LPP. Vse ostale aktivnosti pa se bodo dogajale v bližini telovadnice, tako da se bodo do njih odpravili kar peš. Za varnost na bazenu je poskrbljeno, saj so otroci razdeljeni v manjše skupine glede na predznanje plavanja in z njimi je skozi ves čas prisoten vaditelj plavanja. Program je sestavljen iz različnih športnih vsebin, ki se vsak teden spreminjajo in sicer se otroci preizkusijo in seznanijo s: pohodništvom, rolanjem, elementarnimi igrami, igrami z žogo, plavanjem, igrami v vodi ter skoki v vodo, štafetnimi igrami, hokejem z rolerjiter na travi, baseballom, slack linom, orientacijo, plesne delavnice in različnimi spretnostnimi poligoni. Poleg športnih aktivnosti pa seveda v program vključujemo različne ustvarjalne delavnice, različne ekperimente, družabne igre in vsebine kjer otroci predstavijo svoje talente (kuharski mojster, karaoke, Novinarjev talent).

Termini in okvirni program 2018 :
(Sofinancirana mesta so že zasedena v vseh terminih.)
26.6. – 29.6.2018

Varstvo in prosta igra, obisk kopališča Kodeljevo, žonglerska delavnica, potopisna predavanja otrok, igre naših babic (gumitvist, frnikule, zemljo krast, ravbarji in žandarji), šiviljska delavnica …
2.7. – 6.7.2018
Varstvo in prosta igra, obisk kopališča Kodeljevo, obisk prirodoslovnega muzeja, spoznavanje različnih športov, ustvarjalna delavnica, igre z vodnimi balončki in vodna štafeta, hišni kino, obisk reševalnih psov …
9.7. – 13.7.2018
Varstvo in prosta igra, obisk kopališča Kodeljevo, obisk policijske postaje Bežigrad, ustvarjalna delavnica, hišni kino, joga in vizualizacija, sprehod do Tivolija in lov na lisico …
16.7. – 20.7.2018
Varstvo in prosta igra, obisk kopališča Kodeljevo, rolanje, ustvarjalna delavnica v sodelovanju s Smetumet, zabavne štafetne igre, eksperimentiraj in odkrivaj …
13.8. – 17.8.2018
Varstvo in prosta igra, obisk kopališča Kodeljevo, vožnja z ladjico, raziskovanje centra mesta, obisk botaničnega vrta, spoznavanje raznih športov, ustvarjalne delavnice, obisk knjižnice, park Žale, obisk radia, obisk čistilne naprave …
20.8. – 24.8.2018
Varstvo in prosta igra, obisk kopališča Kodeljevo, ustvarjalne delavnice, znanstvena/kemična delavnica (izdelovanje vulkana), lov na skriti zaklad, športne igre (hokej, paintball, med dvema ognjema) spoznavne igre …
27.8. – 31.8.2018
Varstvo in prosta igra, obisk kopališča Kodeljevo, obisk mini golfa, sprehod čez rožnik, iskanje skritega zaklada, ustvarjalne delavnice, milni tobogan, obisk radia, break dance delavnica, obisk pasjega vrtca …

OKVIRNI PRIGRAM PO URAH:
– Od 7.00 do 8.30 ure varstvo v telovadnici in učilnici z aktivnostmi po izbiri otrok,
– malica,
– od 9.00 do 12.00 ure potekajo vsak dan različne športne aktivnosti, delavnice in izleti z različnimi obiski.
– ob 12.00 uri se odpravimo na kosilo in smo nazaj približno ob 13.00 uri,
– od 13.00 do 15.30 ure potekajo različne delavnice in športne aktivnosti,
– sledi popoldanska malica in v nadaljevanju varstvo do 17.00 s prosto igro po izbiri otrok na zunanjem igrišču dokler jih ne prevzamejo starši ali skrbniki.

*Program je okviren in se lahko spremeni glede na vremenske razmere in razpoložljivost zunanjih sodelavcev.

CENA:
20 EUR/dan (otroci z drugih občin in za dodatne termine)

Prijava in plačilo je mogoče le za celoten termin. Plačilo izvedete po potrditvi prijave in prejetju računa. Cena vključuje: vse športne in spremljevalne aktivnosti, prevoz, uporabo vseh pripomočkov in rekvizitov, kosila in malice, zavarovanje proti tretji osebi, animacijo, stroške vodenja in organizacije programa, učitelje in animatorje SD Novinar.

*Plačila v primeru odpovedi udeležbe na sofinanciranem programu, ne bomo vračali.
*Ob prijavi se je potrebno včlaniti v SD Novinar (velja za nesubvencioniran program) ter plačati celoten aranžma.

SOFINANCIRANA MESTA SO ZASEDENA (2 EUR/dan)
Za sofinanciran program: otroci morajo imeti stalno prebivališče v MOL in lahko sofinancirano mesto koristijo samo za en termin, število mest je omejeno).

Mi se že veselimo druženja med počitnicami!

Splošne informacije

  • ponedeljek od 9.00 do 13.00
  • sreda od 9.00 do 13.00

Staničeva ul. 41,
1000 Ljubljana
t: 01/434 70 12
m: 040 775 779
e: info@novinar-drustvo.si
www: www.novinar-drustvo.si

Kje smo?

Smučarsko društvo Novinar

Naročite se na obvestila društva

Smučarsko društvo Novinar